شرکت سرمایه گذاری کشاورزی ایران
شرکت سرمایه گذاری کشاورزی ایران

 

اجرای عملیات کنترل بیولوژیک آفات در 250 هزار هکتار از اراضی در سال 95

ارسال شده: آذر 16, 1394
نظرات: 0
نویسنده: SuperUser Account
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت:سال 95،عملیات کنترل بیولوژیک آفات در سطح 250 هزار هکتار از اراضی اجرا می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی، مهندس یحیی ابطالی در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن اعلام این خبر افزود: در صورت تأمین اعتبار، سازمان حفظ نباتات آماده است این سطح از مبارزه بیولوژیک با آفات را با استفاده از عوامل بیولوژیک ماکرو، عوامل میکرو و تجهیزات کنترل غیرشیمیایی به 650 هزار هکتار افزایش دهد.
وی سطح کنترل بیولوژیک آفات را طی سال جاری 200 هزار هکتار اعلام کرد.
ابطالی اظهار داشت: مبارزه بیولوژیک با آفات گیاهان زراعی و باغی در 24 استان کشور به خصوص در مورد برنج، سیب، انار و محصولات تازه خوری مانند گوجه فرنگی اجرا می‌شود.
وی با اشاره به این که برای نخستین بار در کشور به منظور ارتقای کیفی کنترل بیولوژیکی،سازمان حفظ نباتات کشور با موسسه تحقیقات گیاهپزشکی تفاهم نامه همکاری امضا کرده است،گفت:براساس این تفاهم نامه همکاری قرار است نسل اول طبیعی عوامل بیولوژیکی از طبیعت جمع آوری و برای تولید انبوه به صورت کاملا فنی تکثیر شود.
معاون کنترل آفات سازمان حفظ، نباتات درباره اهمیت این اقدام تصریح کرد: اگر بخواهیم به دنبال ارتقای کیفی کنترل بیولوژیک باشیم باید هر سال، نسل مادری عامل بیولوژیک مانند زنبور تریکوگراما و یا سایر عوامل بیولوژیک را از طبیعت جمع‌آوری و با شرایط ویژه برای تولید انبوه تکثیر کنیم.

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر