شرکت سرمایه گذاری کشاورزی ایران
شرکت سرمایه گذاری کشاورزی ایران

 

۴.۵ میلیون تن مرکبات امسال در کشور تولید می‌شود

ارسال شده: آذر 16, 1394
نظرات: 0
نویسنده: SuperUser Account
یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال بیش از ۴.۵ میلیون تن مرکبات در کشور تولید می‌شود، گفت: برای نگهداری و صادرات این محصولات برنامه‌ریزی شده و نگرانی در زمینه دورریز شدن آنها نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از مهر،ابوالقاسم حسن‌پور میزان تولید مرکبات را در کشور طی سالجاری بیش از ۴ و نیم میلیون تن عنوان کرد و اظهارداشت: این میزان تولید نسبت به سال قبل حداقل ۵۰۰ هزارتن افزایش دارد.
مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در حال حاضر برداشت پرتقال شمال (جز ارقام دیررس) رو به پایان است، اضافه کرد: این محصولات پس از برداشت به سردخانه منتقل و در انبارهای فنی نگهداری می‌شوند بنابراین نگرانی در این زمینه نداریم و دور ریز کمتری خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰۰ هزارتن مرکبات از کشور صادر شود، گفت: این صادرات عمدتا شامل نارنگی و پرتقال است که هم اکنون نیز صادرات آنها در حال انجام است.
حسن‌پور مقاصد صادراتی مرکبات ایرانی را کشورهای حوزه خلیج فارس و  حوزه دریای خزر عنوان کرد و افزود: مصرف مرکبات در داخل کشور بسیار زیاد است بعنوان مثال لیموشیرین میوه‌ای است که فقط ایرانیان آن را می‌خورند و تنها مقدار کمی از آن به اروپا صادر می‌شود.
به گفته مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی شرایط صادرات مرکبات در سالجاری نسبت به سال گذشته مقداری بهبود یافته است.  
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
2.5

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر