شرکت سرمایه گذاری کشاورزی ایران
شرکت سرمایه گذاری کشاورزی ایران

دپارتمان خوراک دام، طیور و آبزیان

 مکمل ها معمولا به دو صورت خوراک خام و آردی یا خوراک فرآوری شده به صورت پلت (که معمولا توسط طیور مورد استفاده قرار می گیرد) وجود دارند.

مواد تشکیل دهنده کستانتره و ارزش غذایی آنها:

ذرت:

دانه ذرت یکی از انواع دانه های غلات است که به واسطه فراوانی نشاسته در آن، ارزش غذایی نسبتاً زیادی دارد و از این رو در جیره دام و طیور به عنوان مواد اولیه انرژی زا به  مقدار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

جو:

پس از گندم، جو متداولترین غله، بخصوص در مناطق معتدل و سرد محسوب شده و پروتئین آن در حدود 10-12 درصد و فیبر آن (مواد غیر قابل هضم) حدود 5/4 درصد می باشد. جو فاقد ویتامین  A , D بوده و حدود 50-30 درصد کنستانتره را تشکیل می دهد.

سبوس گندم:

سبوس گندم بسته به نوع گندم حاوی 16-12/5 درصد پروتئین خام و 4/6 درصد چربی و حدود 10 درصد فیبر خام می باشد. ارزش پروتئین سبوس بیشتر از ذرت و آرد و گندم بوده ولی به پای دانه های روغنی بخصوص سویا نمی رسد.

تفاله چغندرقندر:

غذایی حجیم و خوشمزه و ارزان می باشد که دارای مواد قندی زیاد بوده و حدود 9/6 درصد پروتئین و 0/5 درصد چربی می باشد. از نظر کلسیم غنی و از لحاظ فسفر ضعیف می باشد.

کنجاله تخم پنبه:

مقدار پروتئین کنجاله پنبه دانه استاندارد شده حداقل 36 درصد و حداکثر 43 درصد چربی در این نوع کنجاله حدود 6 درصد بوده و مواد قابل هضم آن کمتر از کنجاله سویا می باشد. دارای حدود 1 درصد فسفر و 2 درصد کلسیم می باشد

کنجاله سویا:

این ماده غذایی مقام اول را از نظر پروتئین و ارزش غذایی در پروتئین های گیاهی دارا می باشد و دارای 46-41 درصد پروتئین خام می باشد. کنجاله سویا دارای 29 درصد کلسیم و 66 درصد فسفر می باشد. سویا از نطر اسید آمینه متیونین فقیر است.

ملاس چغندر:

ملاس ماده ای انرژی زا است از مازاد کارخانه های قند به دست می آید. از نظر انرژی و مواد قندی غنی و باعث خوشخوراکی و چسبندگی دانه ها ریز و پودری مثل ویتامین های موجود در کنستانتره می شود.

زئولیت:

در فرآیند هضم و جذب غذا و افزایش تولید،نقش آفرینی می کند.

نمک:

 جهت تامین مواد معدنی مورد نیاز دام و همچنین تحریک اشتهای دام بکار می رود و از سنگ نمک تهیه می شود.
شرکت سرمایه گذاری کشاورزی ایران ظرفیت های مکفی در زمینه تامین انواع خوراک دام و طیور را دارا می باشد.

خدمات ما در این حوزه عبارتند از:

تهیه و تامین انواع خوراک دام، طیور و آبزیان

تامین جوجه یکروزه گوشتی، تخم گذار و پولت

مشاوره در امور ساخت و تجهیز واحدهای دامپروری و شیلات