شرکت سرمایه گذاری کشاورزی ایران
شرکت سرمایه گذاری کشاورزی ایران
خوراک دام، طیور و آبزیان

تهیه و تامین انواع خوراک دام، طیور و آبزیان

با توجه به مجوزهای در اختیار این شرکت تهیه خوراک دام، طیور و آبزیان از قبیل ذرت، کنجاله سویا، گوار و علوفه تازه از قبیل یونجه و ذرت علوفه ای و سایر نهاده ها و افزودنی‏های خوراک، از جمله اقدامات قابل انجام و در حد تجربه و توان و تخصص کارشناسان این شرکت می باشد.این شرکت با  توجه به امکاناتی که در مبادی ورودی کشور ( بنادر شمال و جنوب ) در اختیار دارد، آمادگی و توانایی این را دارد که در صورت وجود تقاضای خوراک از جانب شرکت ها و مؤسسات دامپروری تولیدی در کوتاهترین زمان ممکن نیاز ایشان را مرتفع نماید.در ادامه به بررسی و معرفی برخی از این خوراک ها خواهیم پرداخت.

کنجاله گوار:

گوار یک گیاه یکساله است که برای اولین بار کاشت آن به هندوستان برمی گردد و در سال 1903 به ایالات متحده وارد شد و تولیدات تجاری این گیاه در سال 1950 در ایلات متحده شروع گردید که در برابر شرایط سخت جوی نظیر کم آبی، زمینهای سنگی و تابش شدید نورآفتاب مقاوم بوده و توانایی رشد در مناطق کم آب را نیز دارد. امروزه تولید عمده گوار در جهان در کشورهای هند، پاکستان و امریکا صورت می پذیرد. البته این گیاه در آفریقا و استرالیا نیز به میزان کمتر کشت میشود. هشتاد درصد گوار مصرفی در جهان در کشور هند و از این میزان هفتاد درصد آن در ایالت راجستان تولید می گردد. ماده اصلی استحصالی از دانه گوار صمغ گوار است. گوار اصولا به خاطر مقادیر زیاد صمغ گالاکتومانان داخل دانه هایش به عنوان یک غلیظ کننده استفاده میشود.  صمغ یک کربوهیدرات غیرقابل هضم است که میتواند با باکتری باند شود و در نتیجه باکتری  نمی توانددر مجرای روده ای رشد کند. حدود 35 تا 42 درصد دانه گوار، صمغ گوار می باشد که در قسمت اندوسپرم وجود دارد14 تا 17 درصد دانه شامل پوسته و قسمت فیبری و نهایتا 43 تا 47 درصد آن را پروتئین یا germ تشکیل که در مرکز دانه وجود دارد. کنجاله گوار حاصل جداسازی قسمت های پروتئینی دانه گوار در پروسه فرآوری دانه گوار می باشد.

فوایـد کنـجاله گـوار :

1 - درصد بالای پروتئین خام 55-57% در مقایسه با کنجاله سویا 44-48%  

2 - قابلیت هضم بالاتر نسبت به فاکتور های ضد تغذیه ای  

3 - دارای اسید های آمینه مرطوب و متعادل  

4 - انرژی بالاتر و چربی بالاتر  

5 - کمترین میزان فیبر و قابلیت هضم پائین  

6 - خوش خوراکی بیشتر  

7 - یکنواختی ذرات ، چربی های مفید و توانایی اتصال به آب     
مصرف کنجاله گوار تا سطح 6 درصد جیره باعث افزایش پاسخ ایمنی گله می گردد .  صمغ موجود در کنجاله گوار به راحتی توسط میکروبهای روده تخمیر می شود و ممکن است خاصیت پروبیوتیکی داشته باشد و برای مقاومت طیور  در برابر بیماریها و تولید محصولات دام راهکار مناسبی به غیر از استفاده از آنتی بیوتیکها می باشد . ( ابدوکاکیلوا و رویز 2006 )  کنجاله گوار اثر محافظت کننده در برابر باکتریهای بیماریزا و بهبود اسهال می گردد . ساپونتین موجود در گوار باعث کاهش تکثیر باکتریهای بیماریزا و بهبود اسهال میگردد.  صمغ موجود در گوار با باکتری باند شده و باعث کاهش چشمگیر رشد باکتری در مجرای روده می شود .  تاثـیر جایگزینی کنـجاله گوار در سطـوح مختلف، به جای کنجاله سویـا در جیـره بر میـزان مصرفخوراک و میزان تولید شیر و رفـتارهای تغذیه ای  ( میزان 8% ماده خشک جیره ) بیش از 5% تولید شیر افزایش پیدا کرد .